Borusan Manheim

Borusan Manheim, Borusan’ın Türkiye pazarında sahip olduğu kullanılmış araç pazarı deneyimi ve Manheim’ın sahip olduğu global deneyimi üzerine kurulmuş, büyük bir ortaklıktır.

2001 yılında Türkiye’nin ilk 2. el oto alım satım internet hizmetleri ile pazara giren Otomax, 2002 yılında Otomax dergisi ile Türkiye’nin ilk seri ilan dergisini çıkardı. Bir Borusan Holding kuruluşu olan Otomax, 2004 yılında Açık Artırma Hizmetleri ile galeri ve yetkili satıcıların alternatif araç tedarik merkezi konumuna geldi. Otomax’ın dünyanın lider açık artırma şirketi Manheim Auctions ile 2008 yılında birleşmesi sonucu Borusan - Manheim şirketi doğdu. Manheim Türkiye markası ile faaliyetlerine devam eden bu organizasyon, Otomax’ın sahip olduğu insan kaynağı, alıcı ve satıcı ağını Manheim tecrübesi ile birleştirerek Türkiye pazarının kurumsallaşmasına ve büyümesine katkı sağlıyor.

Borusan Manheim , üye bayilerine özel artırmalara 2.el araç sağlayan, Manheim Türkiye markasıyla hizmet veren Türkiye’nin ilk çok markalı ikinci el pazarlama şirketidir.

Manheim Türkiye’nin düzenlediği açık artırmalarda sadece üye galeri ve yetkili satıcılar araç alabilirken herkes araç satabiliyor. Artırmaya katılan araçlar ağırlıklı olarak filo sahibi şirketler, kiralama şirketleri, finans kuruluşları, sigorta şirketleri, üye galeriler, yetkili satıcılar ve tüketicilerden sağlanıyor.

Manheim Türkiye, sorunsuz devir işlemlerini garanti altına alabilmek için tüm satış işlemlerini kendisi yürütüyor.

Manheim Türkiye, Özel Artırma Sistemi’nde yerli veya ithal 2. El motorlu araçlar için ekspertiz, fiyatlandırma, araçların özel artırma seanslarına katılımı için lojistik destek, alıcı satıcı arasındaki alım satım işlemleri için ödeme ve transfer hizmeti veriyor. Özel artırmalara sadece 2. el pazarında faaliyet gösteren galerilerin ve yetkili satıcıların katılmasına izin verilerek tüketici katılımının neden olduğu haksız rekabet engelleniyor.

Manheim Türkiye hizmetleri marka kısıtlaması uygulamıyor. Özel artırmada satılan araçlar Manheim Türkiye güvencesi ile sunuluyor. Düzenlenen özel artırmalara çok sayıda şehirden üye satıcılar katılıyor.

Manheim Türkiye her marka ve her kategoriden otomobil üreticilerinin, bayilerin katılımına açık olduğu gibi, her markaya eşit mesafede duran bağımsız yaklaşımıyla da sektörde fark yaratmaya devam edecek.

Online Al Sat

Onlinealsat.com,

Online açık artırma satış platformudur.

Borusan Güvencesiyle Türkiye’nin tüm illerinden filo sahibi şirketlerin, yetkili satıcıların, 2. el araç ticareti yapan galerilerin, kiralama şirketlerinin, banka ve özel kuruluşların araçlarını şeffaf bir ortamda yayınlayıp, satış işlemlerinin yapılmasına aracılık sağlar.

Onlinealsat.com platformunu kullanarak araçlarınızı sisteme 7/24 yükleyip satışa çıkarabilir veya yayında olan diğer araçlara teklif verebilirsiniz.

5.500’ün üzerinde galerinin ve 600’ü aşkın her markadan yetkili satıcının dahil olduğu bu platformda araç alıp satmak için vergi levhanızın olması ve vergi levhanızda ya da faaliyet belgenizde "oto alım satım veya rent a car" ibareleri bulunması yeterlidir. Son kullanıcılar, platform üzerinden aracını satabilir ancak araç satın alamamaktadır.

Onlinealsat.com ile araç alırken araçların devir ve ekspertiz işlemlerini kendiniz yapabilir veya Borusan güvencesiyle deneyimli ekibimiz tarafından yapılmasını talep edebilirsiniz.

Manheim

Manheim (www.manheim.com) dünyanın en büyük ikinci el otomobil yeniden pazarlama şirketidir. Kuruluş, yaygın operasyon merkezleri ve geliştirdiği teknoloji ürünlerinin katkısıyla, ikinci el bir aracın yaşam döngüsünün her aşamasını etkilemekte; ticari satıcılara ve bayilere araçlarının tam değerini elde etmeleri için yardımcı olmaktadır.

Manheim’ın operasyon merkezlerinde; araç yenileme, ekspertiz ve raporu, bayi finansmanı, nakliye ve araç tescil işlemleri de dahil olmak üzere bir çok hizmet verilmektedir. Manheim ikinci el araç satış teknolojisinde de liderdir ve kullandığı çevrimiçi araçlarla küresel düzeyde alıcılar ve satıcılar arasında bağlantı kurarak, dünyanın en büyük toptan pazarını oluşturmaktadır. 2016 yılında yaklaşık 5 milyon ikinci el araçtan oluşan satış envanterine sahip olan Manheim, toplam değeri 50 milyar doları aşan satış işlemine aracılık etmiştir.

Manheim’ın iştiraki olan kuruluşlar, boyasız ezik-çizik onarımı (Dent Wizard), oto kaporta onarımı ve hasarlı araçların yeniden pazarlanması gibi katma değer yaratan ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Manheim, ABD’nin önde gelen medya gruplarından biri olan ve otomotiv sektörüne yönelik hizmetler geliştirip sunan Atlanta merkezli Cox Enterprises, Inc Grubu’nun şirketlerinden biridir.

Borusan

Türkiye'nin küresel gücü

1944 yılında, ilk grup şirketinin kurulması ile temelleri atılan Borusan Grubu, günümüze kadar faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde hızlı bir büyüme sağladı. Çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerindeki başarılı şirketleri ile dünya pazarında küresel bir oyuncu haline gelen Borusan Grubu, tüm iş alanlarında iddialı projelere imza attı. Yüksek müşteri memnuniyeti ile çalışmalarına devam eden Borusan Grubu’nun büyük başarısının ardında güçlü bir kurumsal kültür ve işbirliği yatıyor…

Yalın 6 Sigma ile “Sıfır Hata”

Borusan Grubu, 2002 yılından başlayarak Yalın 6 Sigma’yı kurumsal yapının bir parçası olarak benimsedi ve kurum genelinde uygulamaya başladı. Üretimden dağıtıma ve ürünün tüketiciyle buluşmasına kadar bütün iş süreçlerinin sorgulanarak iyileştirilmesini sağlayan Yalın 6 Sigma; hata oranını en aza indiriyor, verimliliği yükseltiyor, tüm iş süreçlerini mükemmelleştiriyor ve müşteri memnuniyetini sürekli artırıyor.

Kurumsal üniversite: Borusan Akademi

Değer yaratan iş liderleri yetiştirme vizyonu ile kurulan Borusan Akademi’de, strateji odaklı, değerlerle uyumlu, yüksek kaliteyi hedefleyen programlar uygulanıyor. Liderlik, Satış ve Yalın 6 Sigma Fakülteleri’ndeki programlar; Sabancı Üniversitesi işbirliği ile dünyada ve Türkiye’de alanında uzman eğitmenler tarafından, sertifikalı eğitim ve gelişim içeriklerinden oluşuyor.

Güçlü ortaklıklar

Borusan Grubu, dünyanın dört bir yanındaki güçlü şirketler ile uluslararası ortaklıklara imza atıyor. Dünyanın önde gelen çelik şirketi ArcelorMittal, uluslararası pazarda önde gelen endüstri şirketi Salzgitter Mannesmann, global teknoloji lideri Eaton, otomotiv devi BMW AG, dünyanın en büyük 2. el araç pazarlama şirketi Manheim ve Almanya’nın üçüncü büyük enerji şirketi EnBW AG bu dev şirketler arasında…

Eğitime sınırsız destek: Borusan Kocabıyık Vakfı

Borusan Kocabıyık Vakfı, 1992 yılından başlayarak eğitim konusunda topluma değer katan yatırımlar yaptı. Bu hizmetlerin başında, yaptırdığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na sunduğu okullar, okulların her türlü ihtiyacına yönelik katkılar ve maddi olanağı kısıtlı olan başarılı öğrencilere sağladığı burslar geliyor.

Kültür ve sanata adanmış bir kurum: Borusan Kültür Sanat

1997 yılında etkinliklerine başlayan Borusan Kültür Sanat (BKS), Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Quartet, Borusan Müzik Evi, Borusan Çocuk Korosu ve Müzik Kütüphanesi ile müzik alanındaki etkinliklerini kesintisiz olarak sürdürüyor. BKS çatısı altında kurulan ‘Ertuğ & Kocabıyık Yayınları’ ise Osmanlı, Bizans, Roma ve Helenistik döneme ait koleksiyon değeri taşıyan eşsiz kitaplar ve dünya edebiyatından örnekler sunuyor…

Sürdürülebilir bir gelecek

Borusan Grubu tüm iş süreçlerinde, üzerinde yaşadığımız gezegendeki doğal kaynakların sınırsız olmadığının bilincinde olarak hareket ediyor. Borusan’ın hedefi; kaynakları ekonomik kullanmak ve geleceği tüketmeden yaşam kalitesi sağlamak. Borusan Grubu; faaliyetlerinde çevreye verdiği zararı en aza indirmek için gelişmiş çevre, sağlık ve güvenlik standartlarını uyguluyor. (www.borusan.com.tr)

Misyonumuz

İkinci el otomobil sektöründe müşteri odaklı, pazarını tanıyan, teknolojide lider, güvenilir, verimli, her markaya eşit mesafede duran bağımsız yaklaşımıyla müşterilerine karlı ve şeffaf bir ticaret ortamı sunarak öncülüğünü koruyan ve sürekli gelişen bir şirket olmaktır.

Vizyonumuz

İkinci el araç yeniden pazarlama alanında lider, innovatif ve ilk tercih edilen şirket olmaktır.

Değerlerimiz

  • Başarı odaklı olmak
  • Müşteri odaklı olmak
  • İnnovatif olmak
  • Kendini adamış ve sorumlu olmak
  • Teknoloji odaklı olmak