Devir İşlemleri

Açık artırmada satılan araçların noter devir işlemleri Manheim devir birimi tarafından tesis içinde gerçekleştirilmektedir. 

Ekspertiz

Manheim açık artırmada satışa sunulan ve 8 yaşa kadar olan araçlara “REFERANS” niteliğinde kaporta ekspertizi yapmaktadır. Bu ekspertiz araçların boya, değişen, çatlak, ezik, şasi ve paneldeki işlemler, çizik gibi kaporta durumlarını kapsamakta ve alıcılara bilgilendirme amaçlı referans olmaktadır. 

Artırma öncesi uzmanlar tarafından yapılan inceleme sonucu üyelere kaporta ekspertiz raporu sunulmaktadır. Söz konusu araçlara motor, mekanik, KM ekspertizi yapılmamaktadır. Manheim kaporta ekspertiz hizmetini, araç park yerinden çıkmadan önce yapılacak kontrolde, müşterilere referans olması ve kolaylık sağlaması amacıyla vermektedir. Müşterilerin satın almayı düşündükleri aracı açık artırmaya çıkmadan önce incelemeleri tavsiye edilmektedir.

Yıkama

Açık artırmaya çıkacak araçlar Manheim tesislerine geldikten sonra kaporta ekspertizi öncesi iç-dış yıkama işleminden geçmektedir. Açık artırma sabahı araçlara tekrar park alanında dış yıkama yapılmaktadır.